PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Chalupa pod Ořešníkem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa je na kouzelném místě v podhůří Jizerských hor, na hranici Jizerskohorských bučin, městě Hejnici, v části Ferdinandov. Hejnice jsou město na severu České republiky ve Frýdlantském výběžku, v Libereckém kraji asi 16 km od Liberce. Dominantou je bazilika Navštívení Panny Marie. Tento kostel byl postaven v 18. století na poutním místě z roku 1211. V blízkém okolí jsou Lázně Libverda, s výletní restauraci a kouzelnou vyhlídkou Obří sud. Pro cyklisty je zde nástupní místo na okruh nazvaný Singltrek pod Smrkem. zde spousty tras pro kola i pěší, v zimě pro běžky s nástupem na Smedavě (9km) a lyžováním ve ski areálu v polském Swieradov Zdroj (20km). Dobrá je sem dostupnost autem , autobusem (50m) i vlakem (1,5km), obchod potravin 50m od chalupy, koupání cca 1km přírodní obecní koupaliště (v letních měsících i s letním kinem) nebo krásný rybník. Přijďte pobejt, a zažijte odpočinek i sportovní dovolenou na zdravém vzduchu na krásném místě.
Vybavení a služby
Máme 4 pokoje pro 4,5,9 a 10 osob, každý s vlastní TV a sociálním zařízením, prostornou společenskou místnost a plně vybavenou kuchyní. K dispozici je oplocená zahrada s venkovním grilem pod krytou pergolou, dětské hřiště a brzy přibude i horký sud a sudová sauna (duben 2022)

Pobyt se psem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V místě možnost koupání v rybníku s pískovým dnem nebo obecním přírodním koupališti v Hejnicích, kde se v letních měsících promítá letní kino. Krásné cyklostezky i cesty pro pěší po celém Frýdlantském výběžku, v Polsku i Německu. V blízkosti lázně Libverda, Obří sud, zámek a hrad Frýdlant, výstupy na Frýdlantské cimbuří, Ořešník, Poledník, vyhlídku Poustevníkův kámen i na vrchol nejvyšší hory Smrk s rozhlednou. Pro náročnější turisty je možné vystoupat na Smědavu, která je i začátek bežkařských tras na hřebenech Jizerek a odtud kousek na osadu Jizerku. Pravidelně se počátkem léta konají Hejnické slavnosti a na podzim pak turistický pochod „Putování po stopách Železné koruny“ spolu s festivalem trampské a folkové hudby Jizerská nota. Od léta do podzimu probíhá v kostele tradiční festival varhanní hudby. Nedaleko nás můžete navštívit vodopád Velký Štolpich další vodopád, který stojí za shlédnutí je Černý Vodopád. Viniční cesta vás povede po úbočí do Oldřichovského sedla, prostě je to krása !!!